Home » _Novinky » Michael SEJK , jednatel ČASu zaslal několik pozvánek a nabídek na spolupráci, a to včetně aktualizované nabídky publikací z produkce ČAS.

Michael SEJK , jednatel ČASu zaslal několik pozvánek a nabídek na spolupráci, a to včetně aktualizované nabídky publikací z produkce ČAS.

Michael SEJK , jednatel ČASu zaslal několik pozvánek a nabídek na spolupráci, a to včetně aktualizované nabídky publikací z produkce ČAS.

Co se týče objednávek z produkce ČAS, využijte prosím výhradně formulář v příloze, případné individuální požadavky včetně již zaslaných objednávek se budou řešit individuálně a postupně. Pokud budete potřebovat potvrdit objednávku, obraťte se prosím na Michala Sejka. Co se týče celé nabídky, v některých případech jsou k dispozici již pouze jednotlivé kusy, v případech dalších je kusů dostatek, nicméně velmi pravděpodobně nebude možné uspokojit požadavky všech. Ročenka ČAS v roce 2015, která v nabídce zcela chybí, již není k dispozici.

Pokud se jedná o pozvánky k zajímavým soupisovým projektům památných stromů, řešitelé obou projektů stojí o spolupráci s paměťovými institucemi, proto oslovili Výbor ČAS se žádostí o projednání a předání informací směrem k členské základně. V případě zájmu o spolupráci se prosím obracejte přímo na kontakty u jednotlivých projektů uvedené.

 

Projekt Lípy republiky

Pojďte s námi objevovat lípy republiky a jejich poselství

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
v rámci celonárodních oslav 100. výročí vzniku republiky jsme začali mapovat jubilejní stromy, které připomínají důležité momenty naší historie.
Jde o lípy republiky, které byly vysazeny na počest výročí vzniku Československé, ale i České republiky či dřeviny, které připomínají naši národní svobodu a demokracii.

Nejsou-li tyto dřeviny řádně označeny, tak jejich poselství zaniká a mizí. Připravujeme se tím o živé svědky naší minulosti.

Přidejte se k pátrání po stromech republiky a společně je uchraňme pro další generace.

Založili jsme web Lípy republiky – www.lipyrepubliky.cz, který je nositelem celorepublikové databáze stromů republiky.
Znáte nějakou lípu republiky? Svá zjištění můžete vkládat přímo na web či dejte prosím vědět na email info@lipyrepubliky.cz.

Na webu jsou jak návody na hledání stromů republiky, tak i doporučení, jak postupovat při přípravách jubilejních výsadeb v roce 2018.

Projekt je realizován skupinou nadšenců ve spolupráci s dalšími partnery.

Děkujeme za vaši ochotu a těšíme se na spolupráci.

Za projektový tým

Aleš Rudl
projekt Lípy republiky, tel. 606 754 391
www.lipyrepubliky.cz
Projekt Stromy svobody

Dobrý den,

obracím se na vás jako představitele České archivní společnosti s nabídkou partnerství v kampani Stromy svobody 1918-2018, kterou chceme pomoci obcím a městům po celé republice oslavit stoleté výročí založení Československa, které nás čeká v příštím roce.

Kampaň vychází z tradice výsadby stromů svobody v roce 1918 a dalších zlomových letech naší historie ve stovkách obcí Čech, Moravy a Slezska. Jejím cílem je ve spolupráci s našimi partnery zmapovat stávající Stromy svobody a oživit příběhy našich prarodičů, kteří se na konstituování nové republiky na místní úrovni podíleli a pomoci ošetřit ty ze stromů, které to potřebují. V den před stým výročím založení republiky, v sobotu 27. října 2018 chceme podnítit a podpořit výsadbu minimálně 2018 nových Stromů svobody a s tím spojených akcí na komunální úrovni, kterými obce důstojně oslaví tento svátek.

Zvláště v první části kampaně, kdy se snažíme prostřednictvím webu www.stromysvobody.cz zmapovat co možná nejvíce stávajících Stromů svobody bychom ocenili vaši spolupráci ve smyslu šíření informací o kampani a výzvy k mapování dalších (či doplňování informací k již uvedeným).

V příloze přikládám informační leták, více informací můžete nalézt na www.stromysvobody.cz

Miroslava Floriánová