Porta Bohemica. Sborník historických prací, č. 9

Obal publikace Porta Bohemica číslo 9, Pohled na Žitenice
Obal publikace Porta Bohemica číslo 9

Vydavatel: Státní oblastní archiv v Litoměřicích

Místo vydání: Litoměřice

Rok vydání: 2019

Počet stran: 244

ISBN: 978-80-907464-1-1

Cena: Zdarma

 

Základní info:

Sborníky je možné získat ve státních okresních archivech a na pracovištích Státního oblastního archivu v Litoměřicích nebo objednat na adrese Státní oblastní archiv v Litoměřicích, Krajská 48/1, 412 01 Litoměřice nebo na info@soalitomerice.cz.

 

Obsah:

ČLÁNKY, STUDIE A HISTORICKÉ ESEJE Petr Kopička Josef Alois Jüstel (Písemná pozůstalost ve Státním oblastním archivu v Litoměřicích)
Petra Konupková Erbovní donátoři litoměřického graduálu z roku 1578
Aneta Pilná – Jana Šťastná „Já seděl na kameně, měl loket na koleně…“ Osud pomníku Walthera von der Vogelweide v Duchcově

Jan Grisa „Ať teče krev, nám již je všechno jedno.“ Odraz prosincové generální stávky roku 1920 na Libochovicku

Zlatuše Kukánová „Nepřekážel jsem přirozenému běhu věcí v ničem.“ K rezignaci litoměřického biskupa Antonína Aloise Webera Miroslav Grisa Český celník Bedřich Dušánek a jeho působení u finanční stráže v letech 1922–1957 LITERATURA (RECENZE) Jan BOUKAL, Jakoubek z Vřesovic (+1462). Cesta chudého moravského rytíře k vládě nad severozápadními Čechami (Tomáš Velička) Vladimír SPÁČIL – Libuše SPÁČILOVÁ. České překlady Míšeňské právní knihy (Ilona Kotyzová) Marcus von STUMPF (ed.), Praktische Archivkunde. Ein Leitfaden für Fachangestellte für Medienund Informationsdienste. Fachrichtung Archiv (Tomáš Velička)